
Visuomenėje dažnai girdime frazę „nuo nulio iki žvaigždės“. Tai nėra tik tuščias šūkis – tai įkvepiančios tikrų žmonių istorijos, kurios įrodo, kad net ir pačiomis sunkiausiomis sąlygomis galima pasiekti didžių dalykų. Šie žmonės ne gimė su šaukštu burnoje – jų kelias buvo pilnas iššūkių, abejonių ir sunkaus darbo. Šiame straipsnyje pateikiame kelias tikras sėkmės istorijas, kurios įkvepia tikėti savimi ir niekada nepasiduoti.
1. Oprah Winfrey – nuo vaikystės skurdo iki pasaulinės įtakos moters
Oprah Winfrey gimė 1954 m. vargingoje Misisipės valstijoje. Būdama vaikas, ji patyrė smurtą, diskriminaciją ir skurdą. Tačiau jos noras išsilavinimui ir užsispyrimas ištrūkti iš vargo aplinkos paskatino ją siekti daugiau.
Pirmieji karjeros žingsniai televizijoje nebuvo lengvi – Oprah buvo atleista iš pirmojo darbo kaip žinių vedėja, nes „netiko ekranui“. Tačiau ji nepasidavė. Vėliau sukūrusi „The Oprah Winfrey Show“, ji tapo viena įtakingiausių žiniasklaidos asmenybių pasaulyje. Jos turtas vertinamas milijardais, tačiau dar svarbiau – ji pakeitė milijonų žmonių gyvenimus, kalbėdama apie empatiją, atvirumą ir saviugdą.
2. J.K. Rowling – nuo bedarbės vienišos mamos iki milijonierės rašytojos
Prieš tapdama pasaulinio fenomeno „Hario Poterio“ autore, Joanne Rowling gyveno ant socialinės paramos slenksčio. 1990-aisiais mirė jos mama, 1993-aisiais iširo santuoka, o ji pati su mažu vaiku grįžo gyventi į Jungtinę Karalystę – be darbo, be pinigų ir su gilia depresija.
Ji rašė kavinėse, kol kūrė Hario Poterio pasaulį. Jos pirmąją knygą atmetė dvylika leidyklų. Galiausiai, viena mažytė leidykla „Bloomsbury“ suteikė jai šansą – ir prasidėjo fenomenas. Rowling ne tik uždirbo milijonus, bet ir padėjo milijonams vaikų pamėgti skaitymą.
3. Howard Schultz – „Starbucks“ imperijos kūrėjas
Howard Schultz gimė darbininkų šeimoje Brukline, Niujorke. Jo šeima gyveno skurdžiai – neturėjo sveikatos draudimo, patyrė finansinių krizių. Nepaisant to, Howard stengėsi mokytis, sportuoti ir ieškojo galimybių. Dirbdamas kavos aparatų įmonėje, jis pastebėjo mažą kavinių tinklą „Starbucks“ – tuo metu jis turėjo tik kelias parduotuves.
Schultz įžvelgė potencialą ir, nepaisydamas investuotojų abejonių, nusprendė perimti verslą bei išplėsti jį pasauliniu mastu. Šiandien „Starbucks“ – tai vienas žinomiausių prekės ženklų, turintis tūkstančius kavinių visame pasaulyje.
4. Liudmila – sėkmės istorija iš Lietuvos
Ne tik užsienyje gimsta įkvepiančios istorijos. Štai pavyzdžiui, Liudmila iš mažo miestelio Lietuvoje augo sunkioje socialinėje aplinkoje. Paauglystėje dirbo valytoja, kad galėtų padėti šeimai. Nors daug kas manė, kad ji nieko nepasieks, ji visada tikėjo mokslu – baigė mokyklą su pagyrimu, įstojo į universitetą, studijavo informacines technologijas.
Pirmuosius darbus gavo per pažįstamus, bet savo kompetenciją ir atsakomybę įrodė pati. Vėliau, baigusi papildomus kursus, įkūrė savo IT įmonę, kuri šiandien kuria programinę įrangą užsienio rinkai. Jos sėkmės paslaptis – nuolatinis mokymasis ir tikėjimas, kad socialinė padėtis nėra riba.
Ką mums sako šios istorijos?
Visos šios istorijos – tai priminimas, kad:
Sunkumai nėra pabaiga – jie dažnai yra pradžia.
Sėkmė reikalauja kantrybės, darbo ir tikėjimo.
Aplinka ir aplinkinių nuomonė gali būti iššūkis, bet ne lemiamas veiksnys.
Kiekvienas gali pradėti nuo nulio ir pasiekti žvaigždes.
Kaip pritaikyti šias pamokas savo gyvenime?
Išsigrynink savo tikslą. Žinok, ko nori – net jei kol kas tai atrodo toli.
Veik mažais žingsniais. Kiekvienas pasiekimas prasideda nuo pirmojo žingsnio.
Nepasiduok po nesėkmių. Atmink – dauguma didžių žmonių patyrė atmetimus.
Apsupk save palaikančiais žmonėmis. Net vienas žmogus gali tapti tavo tramplynu į sėkmę.
Nuolat mokykis. Žinios – tai galia, kurios niekas negali atimti.
Išvada
Sėkmės istorijos įrodo – nepriklausomai nuo to, kur esi šiandien, svarbu, kur nori būti rytoj. Nuo nulio iki žvaigždės – tai ne stebuklas, o atkaklaus darbo, drąsos ir tikėjimo rezultatas. Galbūt kita sėkmės istorija bus tavo?